Toczenie CNC

Toczenie CNC jest procesem produkcyjnym, w którym wykorzystuje się komputerowo sterowane obrabiarki do obróbki materiałów w celu uzyskania pożądanych kształtów i wymiarów. Obrabiarki CNC (Computer Numerical Control) są programowane za pomocą kodu G, który definiuje sekwencję operacji obróbczych, takich jak toczenie, frezowanie, wiercenie itp.

Toczenie CNC polega na obracaniu materiału wokół osi, podczas gdy narzędzie tnące przesuwa się wzdłuż niego, usuwając nadmiar materiału i nadając mu pożądany kształt. Proces ten jest realizowany przez specjalne obrabiarki zwane tokarkami CNC, które są wyposażone w wrzeciono, narzędzia tnące i stół tokarski.

Toczenie CNC ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych metod toczenia. Obrabiarki CNC są bardzo precyzyjne i powtarzalne, co pozwala uzyskać wysoką jakość i dokładność części. Ponadto, dzięki automatyzacji procesu, możliwe jest wykonywanie złożonych kształtów i powtarzalnych operacji w sposób efektywny czasowo i kosztowo.

Centrum tokarskie Chiah Chyun ML250

Centrum tokarskie znajdujące się w naszym parku maszynowym posiada napędzaną głowicę rewolwerową SAUTER 12 – stacyjną, pozwalającą na wysoką dokładność powtarzalnego indeksowania. Maszyna napędzana jest serwosilnikiem CS oraz serwomotorem osi X/Z.

PARAMETRY TECHNICZNE:

  • Maksymalna średnica toczenia: Ø 400 mm

  • Maksymalna długość toczenia: 600 mm

  • Moc silnika wrzeciona (stała / 30 min.): 15/18,5 kW