Konstruowanie urządzeń

Od 2021 roku specjalizujemy się w produkcji urządzeń i stanowisk montażowych dla różnych gałęzi przemysłu. Rozwiązujemy problemy technologiczne w procesach produkcyjnych poprzez unowocześnianie linii produkcyjnych oraz konstruowanie urządzeń dopasowanych do oczekiwań klienta. Są to urządzenia, które wykonujemy na specjalne zamówienie.

Stanowiska montażowe

Stanowiska montażowe są specjalnie przeznaczone do wykonywania elementów lub czynności montażowych. Stanowisko może mieć postać stacjonarnego miejsca pracy, stołu montażowego lub specjalnie utworzonego urządzenia. Projektowane przez nas stanowiska montażowe wpływają na poprawienie efektywności produkcji oraz pozwalają pracownikowi skutecznie wykonywać prace montażowe.

Urządzenia montażowe

Urządzenia służące do optymalizacji procesów produkcyjnych wykorzystywane w wielu branżach.
Zajmujemy się urządzeniami montażowymi od zgłoszonego problemu u klienta przez koncepcję, projektowanie, po wykonanie i wdrożenie na linii produkcyjnej. Posiadamy wyspecjalizowany park maszynowy dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać urządzenia montażowe w całości w naszym zakładzie produkcyjnym.

Urządzenia testujące

Urządzenia testujące służą do oceny wydajności, trwałości, bezpieczeństwa i zgodności z normami technicznymi różnych komponentów samochodowych. Wykrywają i eliminują błędy w działaniu poszczególnych części, co pozwala zapewnić wymaganą jakość oraz zapobiec wadliwości produktu. Nasz zespół zaprojektuje w pełni zautomatyzowane urządzenia testujące oraz wdroży najbardziej optymalne rozwiązania z korzyścią dla klienta.

Konstruowanie obudów

Obudowy akustyczne redukują hałas w środowisku przemysłowym poprzez osłonięcie i tłumienie źródła dźwięku wydobywającego się na zewnątrz obudowy. Proces produkcyjny polega na projektowaniu obudowy dźwiękochłonnej, następnie wyborze materiałów akustycznych, np. pianki czy tkaniny. Proces realizacji kończy się na wykonaniu obudowy zgodnie z uzgodnioną dokumentacją techniczną.

Przykładowe realizacje urządzeń

  • Prasa – została wykonana dla klienta z branży automotive do wykonywania precyzyjnych otworów o określonych kształcie i rozmiarze w detalach z tworzyw sztucznych.
konstruowanie urządzeń
  • JIG – urządzenia wykonane dla klienta służące do eliminowania odkształceń i naprężeń w częściach samochodowych poprzez proces wychładzania detali w formie, nadając im wymagany kształt i wymiar.
  • Obudowa silnikowa – wykonana na zamówienie czołowego klienta z branży motoryzacyjnej służąca do wygłuszenia pracy silnika na linii produkcyjnej.
  • Tester do schowków – urządzenie jest wykorzystywane do testowania schowków samochodowych. Tester tworzy kontrolowane warunki, które pozwalają na dokładne badanie działania części w zadanych parametrach (tj. siła, oporność) oraz identyfikację potencjalnych problemów.